Právě probíhá zápis do mateřské školky na nový školní rok. Pokud máte zájem o rezervaci místa, napište nám na email info@andelska.cz, domluvíte termín individuální informační schůzky a formou přijímacího řízení.

Dovolujeme si s velkou radostí oznámit, že od 1. 5. 2023 zahajujeme provoz v nové pobočce Mateřské školky Andělská v Šestajovicích - Unicorn School, která disponuje plně vybavenými hernami, vlastní obrovskou zahradou s hřištěm, krytým vyhřívaným bazénem. Školička postavená na principech učení Jana Amose Komenského a souznící s myšlenkou Marie...

Pro nové žáčky, kteří se chystají pravidelně navštěvovat školku nabízíme "Adaptační dopoledne" ve školce.

Přijměte pozvání na zahradní slavnost a školkový táborák. Seznámíme se, jak se připravuje ohniště, udržuje oheň, opékají brambory a griluje zeleninka. I milovníci špekáčků si přijdou na své.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Pojďte s námi strávit netradiční halloweenský program ve školce s přespáváním.

Děti ve školce navštíví včelařka Petra. Se včelí pohádkou se podíváme do včelího úlu. Děti se seznámí se životem včel. Zjistí, kde a jak vzniká med, z kterého se pečou medové perníčky. Kdo se o včely stará? Zaposloucháme se do bzukotu včel. Vyzkoušíme si, k čemu nám slouží včelí vosk.

Pohádka o žížale z kompostu. Děti se s pohádkou podívají, jak se žije v kompostu. Dozví se, k čemu kompost slouží, co do kompostu patří a co do kompostu nepatří. Podíváme se kdo v kompostu žije.

Přijměte pozvání na Lampionový průvod a školkový táborák. Seznámíme se, jak se připravuje ohniště, udržuje oheň, opékají brambory a griluje zeleninka. I milovníci špekáčků si přijdou na své.

Svatomartinská slavnost bez husy je jako Vánoce bez kapra. Naše babičky dříve z husího peří vyráběly peřiny. To se pozvali ženy z okolí a za dlouhých podzimních večerů se dralo peří na peřiny, které v zimě dobře hřály. A při draní peří se vyprávěly všelijaké příběhy, třeba zrovna ta o Svatém Martinovi. Pojďte si ji poslechnout.

Přijměte pozvání na Knižní veletrh, který se koná ve školce Čenovická 1085.

Určitě doporučujeme si nejprve příběh o svatém Martinovi společně s dětmi přečíst. Najdete ho v mnoha knihách i na internetu. Pro čtení s těmi nejmenšími doporučujeme knížku Andrei Popprové Čekání na Ježíška. Krásně ilustrovaným příběhem svatého Martina

Dušičky

10.01.2019

Den, kdy vzpomínají pozůstalí na své zemřelé příbuzné a přátele. Podle tradic zdobí rodinné hroby věnci a květinami, rozsvěcují svíčky a připomínají si ty, kteří už tady nejsou. Památka zesnulých je v římsko-katolické církvi významným dnem v liturgickém kalendáři, protestantské církve se snažily tento svátek potlačit, anglikánská církev ho přímo...

Do školky od 10:00 zavítá malý poník z místní ekofarmy se dvěma asistentkami a čeká nás dopoledne na téma koníčků. Pro děti jsme si připravili program na "Zvířátka na farmě". Čeká nás i malá projížďka po školkové zahradě.

Čas zázraků

10.01.2019

Autorská pohádka inspirovaná slavným příběhem Charlese Dickense - Vánoční koleda. Rozmazlená Majdalenka si k Vánocům přeje panenku, kterou by jí všechny holky záviděly. Zapomíná však na to, že jsou na světě důležitější věci než dárky. A proto se panenka Elenka rozhodne vstoupit Majdalence do snu a vzít jí na poučnou cestu světem. Ti, co věří na...

Pojďte s námi strávit netradiční program Vánoce za starých časů, který se koná v pátek od 9:30 do 11:00.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Svátek hudby je pro naši školku den, kdy se hodně zpíváme, zkoušíme různé hudební nástroje a cvičíme společnou písničku. Často za námi chodí profesionální hudebnice a učí nás, jak správně při zpívání dýchat, rytmus a užívat si radost z hudby samotné.

Předvánoční čas je plný kouzel a voňavé atmosféry, naplněné očekáváním. S adventní dobou jsou spojeny tradice a to nejen ze severního pólu...

Do školky přijde profesionální fotografka a v průběhu dne budeme fotit portréty, skupinky a rodiny.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Pro děti od 4 do 6 let pořádáme pravidelné Letní prázdninové příměstské tábory v době letních prázdniny. Tým našich pedagogů a lektorů připravuje každoročně pestrý výukový program, který probíhá denně od 8:00 do 16:00.

Máme ve školce mnoho plyšáků, kterým bychom rádi našli další působiště. Vyprali jsme je a vysušili a připravili na cestu.
Přijďte si vybrat zdarma hračky do Mateřská školka Andělská, Čenovická 1085, Újezd nad Lesy. Ve čtvrtek 26. 11. od 9:00 do 12:00.

Bubnování

01.09.2018

Ve školce přivítáme lektora bubnování s bubínky. Vstup 100 Kč. Nutná rezervace místa předem na adrese: info@andelska.cz

Hudební divadelní pohádka, ve které se děti seznámí s houslemi - tajemným hudebním nástrojem a poznají, co se všechno na housle dá zahrát. Děti si s námi zahrají hudební hádanky, zazpívají i zatančí. Představení zakončí pohádka o pasáčkovi Martinovi a závistivém králi.

Rádi bychom vás pozvali na "Andělské pálení čarodějnic", které se bude konat 28.4. od 16:00 na zahradě školky. Na programu je Stezka úkolů pro odvážné čaroděje a čarodějky s následným opékání špekáčků. Občerstvení zajištěno. Moc nás potěší, když si uděláte čas :)