Právě probíhá zápis do mateřské školky na nový školní rok. Pokud máte zájem o rezervaci místa, napište nám na email info@andelska.cz, domluvíte termín individuální informační schůzky a formou přijímacího řízení.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Pro děti od 1 roku pořádáme pravidelné Letní příměstské tábory. Tým našich pedagogů a lektorů připravuje každoročně pestrý výukový program, který probíhá denně od 9:00 do 16:00.

Pro nové žáčky, kteří se chystají pravidelně navštěvovat školku nabízíme "Adaptační dopoledne" ve školce.

Přijměte pozvání na Den otevřených dveří, který se koná v sobotu 4. 9. 2021 od 10:00 do 15:00 ve školce Čenovická 1085.

Do školky přijde profesionální fotografka a v průběhu dne budeme fotit portréty, skupinky a rodiny.

Pojďte s námi strávit netradiční program Drakiáda ve školce, který se koná v sobotu od 8:00 do 18:00.

Den stromů je svátek, který Stromy oslavuje prostřednictvím jejich společného sázení. V současné době se Den stromů slaví ve více než 40 zemích světa. Většinou se slaví na jaře nebo na podzim, ale datum není celosvětově jednotné a liší se podle klimatických podmínek a doby vhodné k sázení stromů v jednotlivých zemích. V České republice připadá Den...

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Den, kdy vzpomínají pozůstalí na své zemřelé příbuzné a přátele. Podle tradic zdobí rodinné hroby věnci a květinami, rozsvěcují svíčky a připomínají si ty, kteří už tady nejsou. Památka zesnulých je v římsko-katolické církvi významným dnem v liturgickém kalendáři, protestantské církve se snažily tento svátek potlačit, anglikánská církev ho přímo...

Určitě doporučujeme si nejprve příběh o svatém Martinovi společně s dětmi přečíst. Najdete ho v mnoha knihách i na internetu. Pro čtení s těmi nejmenšími doporučujeme knížku Andrei Popprové Čekání na Ježíška. Krásně ilustrovaným příběhem svatého Martina

Svátek hudby je pro naši školku den, kdy se hodně zpíváme, zkoušíme různé hudební nástroje a cvičíme společnou písničku. Často za námi chodí profesionální hudebnice a učí nás, jak správně při zpívání dýchat, rytmus a užívat si radost z hudby samotné.

Máme ve školce mnoho plyšáků, kterým bychom rádi našli další působiště. Vyprali jsme je a vysušili a připravili na cestu.
Přijďte si vybrat zdarma hračky do Mateřská školka Andělská, Čenovická 1085, Újezd nad Lesy. Ve čtvrtek 26. 11. od 9:00 do 12:00.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Do školky od 10:00 zavítá malý poník z místní ekofarmy se dvěma asistentkami a čeká nás dopoledne na téma koníčků. Pro děti jsme si připravili program na "Zvířátka na farmě". Čeká nás i malá projížďka po školkové zahradě.

Předvánoční čas je plný kouzel a voňavé atmosféry, naplněné očekáváním. S adventní dobou jsou spojeny tradice a to nejen ze severního pólu...

Do školky přiběhla návštěva z lesa! Zvířátka, skřítkové, víly... Děti, pomůžete nám je vystopovat? Kdo ví, jak dělá veverka a co ráda baští?...

Hudební divadelní pohádka, ve které se děti seznámí s houslemi - tajemným hudebním nástrojem a poznají, co se všechno na housle dá zahrát. Děti si s námi zahrají hudební hádanky, zazpívají i zatančí. Představení zakončí pohádka o pasáčkovi Martinovi a závistivém králi.

Do školky za dětmi přijde na návštěvu babka kořenářka. Přinese s sebou byliny. Povíme si, k čemu se byliny používají, kdy a kde se sbírají. Zazpíváme si společně písně o rostlinách. V tvořivé dílně si děti s babkou kořenářkou namíchají bylinný čaj a do třídy si vyrobí vůni proti bacilům.

Za dětmi do školky přijde profesionální fotografka, vydá se s námi na vycházku a nafotí nám fotky pro rodiče :)

Ve školce přivítáme lektora bubnování s bubínky. Vstup 100 Kč. Nutná rezervace místa předem na adrese: info@andelska.cz

Se zimním příběhem se s dětmi podíváme do lesa. Co se v zimě v lese děje? Která zvířata celou zimu spí? Co zvířata v zimě jedí? Kdo se v zimě o zvířata v lese stará? Kteří ptáci v zimě u nás zůstávají? Koho jsou stopy a kam vedou?

Divadelní představení - dobrodružná plavba za pohádkami a bajkami z celého světa, při které si děti s námi zazpívají námořnickou písničku a ti nejodvážnější si vyzkoušejí i typické oblečení navštívených kontinentů. Mapu světa namalovala výtvarnice Divadla Pod Palmovkou Klára Paclíková.

Pro děti od 1 roku pořádáme pravidelné Jarní příměstské tábory v době jarních prázdniny. Tým našich pedagogů a lektorů připravuje každoročně pestrý výukový program, který probíhá denně od 9:00 do 16:00.

Masopust

28.01.2019

Ve školce si v rámci výukového dopoledne prožijeme masopustního veselí a seznámíme se s tímto svátkem. Víte proč se Masopust slaví? Co k Masopustnímu veselí patří?

Jak si hráli naši rodiče, když nebyly počítače a chytré telefony? Jsou plyšáčci jen na mazlení? Má každé lesní zvířátko svou píseň či říkanku? Můžeme si sami doma vymyslet a zahrát svojí vlastní pohádku? Odpověď najdeme společně s dětmi za pomoci housliček v představení Divadla A Šmytec!

Pohádka o žížale z kompostu. Děti se s pohádkou podívají, jak se žije v kompostu. Dozví se, k čemu kompost slouží, co do kompostu patří a co do kompostu nepatří. Podíváme se kdo v kompostu žije.

Přijměte pozvání na Knižní veletrh, který se koná 15. 4. 2021 od 10:00 ve školce Čenovická 1085.