Právě probíhá zápis do mateřské školky na nový školní rok. Pokud máte zájem o rezervaci místa, napište nám na email info@andelska.cz, domluvíte termín individuální informační schůzky a formou přijímacího řízení.

Se zimním příběhem se s dětmi podíváme do lesa. Co se v zimě v lese děje? Která zvířata celou zimu spí? Co zvířata v zimě jedí? Kdo se v zimě o zvířata v lese stará? Kteří ptáci v zimě u nás zůstávají? Koho jsou stopy a kam vedou?

Jak si hráli naši rodiče, když nebyly počítače a chytré telefony? Jsou plyšáčci jen na mazlení? Má každé lesní zvířátko svou píseň či říkanku? Můžeme si sami doma vymyslet a zahrát svojí vlastní pohádku? Odpověď najdeme společně s dětmi za pomoci housliček v představení Divadla A Šmytec!

7/3 - Masopust

28.02.2019

Ve školce si v rámci výukového dopoledne prožijeme masopustního veselí a seznámíme se s tímto svátkem. Víte proč se Masopust slaví? Co k Masopustnímu veselí patří?

Pro děti od 1 roku pořádáme pravidelné Jarní příměstské tábory v době jarních prázdniny. Tým našich pedagogů a lektorů připravuje každoročně pestrý výukový program, který probíhá denně od 9:00 do 16:00.

Divadelní představení - příběh dvou beránků - beránka Obláčka na nebi a beránka Kopýtka pasoucího se na zemi, vypráví o touze, snech a přátelství, které nám pomáhají překonávat všechny překážky. Je plný říkanek a písniček, které si s námi děti za doprovodu housliček zazpívají. Krásnou scénu i postavičky beránků vytvořila z pravé ovčí vlny...

Jak se správně chovat doma, ve školce, na ulici? Vyzkoušíme si to spolu s dětmi na příběhu dvou brášků Páti a Máti během jednoho obyčejného dne. Budou děti umět Páťovi a Máťovi poradit? Představení s maňásky loutkářky Marie Bartošové a nápaditou scénou výtvarnice Kláry Paclíkové opět doprovodíme písničkou a zakončíme popletenou pohádkou.

Půjdeme společně na průzkum školní zahrádky a blízkého okolí školky. Vezmeme si zahradní náčiní a lupy. Co se to na zahrádce děje? Začíná jaro a zahrádka se probouzí. Vylézají broučci po zimním spánku. Rostliny a stromy se začínají zelenat. A co včelí úl? I v úle to začíná pořádně bzučet. Pomůžeme zahrádce s úklidem po zimě. A za odměnu...

V pohádce bude dětem představen život ovcí na pastvinách. Povíme si kdo se o ovce stará. Dozvíme se co ovce jedí a kde ovce spí. Jaké nebezpečí ovcím hrozí? Co ovce lidem dává? Ukážeme si, na co se využívá ovčí vlna.

Den, kdy slavíme maminky, povídáme si o mateřství, připravujeme pro naše maminky dárečky...

Klasická pohádka o hubaté Káče, chytrém pasáčkovi Jiříkovi, zlé kněžně a hloupém čertovi..... Nádherné loutky z dílny loutkářky Marie Bartošové a pohádkovou scénu výtvarnice Kláry Paclíkové doplní houslové hudební motivy ze stejnojmenné opery Antonína Dvořáka. Děti se tak nenápadně mohou seznámit s klasickou hudbou a přitom se plně ponořit do...

1/6-Den dětí

15.01.2019

Den dětí oslavíme na školkové zahradě - projížďkou na poníkovi, focením s paní fotografkou a společnou procházkou po tajuplné stezce.

Divadelní představení - dobrodružná plavba za pohádkami a bajkami z celého světa, při které si děti s námi zazpívají námořnickou písničku a ti nejodvážnější si vyzkoušejí i typické oblečení navštívených kontinentů. Mapu světa namalovala výtvarnice Divadla Pod Palmovkou Klára Paclíková.

Přijměte pozvání na zahradní slavnost a školkový táborák. Seznámíme se, jak se připravuje ohniště, udržuje oheň, opékají brambory a griluje zeleninka. I milovníci špekáčků si přijdou na své.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Přijměte pozvání na Lampionový průvod a školkový táborák. Seznámíme se, jak se připravuje ohniště, udržuje oheň, opékají brambory a griluje zeleninka. I milovníci špekáčků si přijdou na své.

Svatomartinská slavnost bez husy je jako Vánoce bez kapra. Naše babičky dříve z husího peří vyráběly peřiny. To se pozvali ženy z okolí a za dlouhých podzimních večerů se dralo peří na peřiny, které v zimě dobře hřály. A při draní peří se vyprávěly všelijaké příběhy, třeba zrovna ta o Svatém Martinovi. Pojďte si ji poslechnout.

Přijměte pozvání na Knižní veletrh, který se koná ve školce Čenovická 1085.

Určitě doporučujeme si nejprve příběh o svatém Martinovi společně s dětmi přečíst. Najdete ho v mnoha knihách i na internetu. Pro čtení s těmi nejmenšími doporučujeme knížku Andrei Popprové Čekání na Ježíška. Krásně ilustrovaným příběhem svatého Martina

Dušičky

10.01.2019

Den, kdy vzpomínají pozůstalí na své zemřelé příbuzné a přátele. Podle tradic zdobí rodinné hroby věnci a květinami, rozsvěcují svíčky a připomínají si ty, kteří už tady nejsou. Památka zesnulých je v římsko-katolické církvi významným dnem v liturgickém kalendáři, protestantské církve se snažily tento svátek potlačit, anglikánská církev ho přímo...