Právě probíhá zápis do mateřské školky na nový školní rok. Pokud máte zájem o rezervaci místa, napište nám na email info@andelska.cz, domluvíte termín individuální informační schůzky a formou přijímacího řízení.

Dovolujeme si s velkou radostí oznámit, že od 1. 5. 2023 zahajujeme provoz v nové pobočce Mateřské školky Andělská v Šestajovicích - Unicorn School, která disponuje plně vybavenými hernami, vlastní obrovskou zahradou s hřištěm, krytým vyhřívaným bazénem. Školička postavená na principech učení Jana Amose Komenského a souznící s myšlenkou Marie...

Pro nové žáčky, kteří se chystají pravidelně navštěvovat školku nabízíme "Adaptační dopoledne" ve školce.

Přijměte pozvání na zahradní slavnost a školkový táborák. Seznámíme se, jak se připravuje ohniště, udržuje oheň, opékají brambory a griluje zeleninka. I milovníci špekáčků si přijdou na své.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Pojďte s námi strávit netradiční halloweenský program ve školce s přespáváním.

Děti ve školce navštíví včelařka Petra. Se včelí pohádkou se podíváme do včelího úlu. Děti se seznámí se životem včel. Zjistí, kde a jak vzniká med, z kterého se pečou medové perníčky. Kdo se o včely stará? Zaposloucháme se do bzukotu včel. Vyzkoušíme si, k čemu nám slouží včelí vosk.

Pohádka o žížale z kompostu. Děti se s pohádkou podívají, jak se žije v kompostu. Dozví se, k čemu kompost slouží, co do kompostu patří a co do kompostu nepatří. Podíváme se kdo v kompostu žije.

Přijměte pozvání na Lampionový průvod a školkový táborák. Seznámíme se, jak se připravuje ohniště, udržuje oheň, opékají brambory a griluje zeleninka. I milovníci špekáčků si přijdou na své.

Do školky od 10:00 zavítá malý poník z místní ekofarmy se dvěma asistentkami a čeká nás dopoledne na téma koníčků. Pro děti jsme si připravili program na "Zvířátka na farmě". Čeká nás i malá projížďka po školkové zahradě.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Pojďte s námi strávit netradiční program Vánoce za starých časů, který se koná v pátek od 9:30 do 11:00.

Čas zázraků

10.01.2019

Autorská pohádka inspirovaná slavným příběhem Charlese Dickense - Vánoční koleda. Rozmazlená Majdalenka si k Vánocům přeje panenku, kterou by jí všechny holky záviděly. Zapomíná však na to, že jsou na světě důležitější věci než dárky. A proto se panenka Elenka rozhodne vstoupit Majdalence do snu a vzít jí na poučnou cestu světem. Ti, co věří na...

Dušičky

10.01.2019

Den, kdy vzpomínají pozůstalí na své zemřelé příbuzné a přátele. Podle tradic zdobí rodinné hroby věnci a květinami, rozsvěcují svíčky a připomínají si ty, kteří už tady nejsou. Památka zesnulých je v římsko-katolické církvi významným dnem v liturgickém kalendáři, protestantské církve se snažily tento svátek potlačit, anglikánská církev ho přímo...

Určitě doporučujeme si nejprve příběh o svatém Martinovi společně s dětmi přečíst. Najdete ho v mnoha knihách i na internetu. Pro čtení s těmi nejmenšími doporučujeme knížku Andrei Popprové Čekání na Ježíška. Krásně ilustrovaným příběhem svatého Martina

Přijměte pozvání na Knižní veletrh, který se koná ve školce Čenovická 1085.

Svatomartinská slavnost bez husy je jako Vánoce bez kapra. Naše babičky dříve z husího peří vyráběly peřiny. To se pozvali ženy z okolí a za dlouhých podzimních večerů se dralo peří na peřiny, které v zimě dobře hřály. A při draní peří se vyprávěly všelijaké příběhy, třeba zrovna ta o Svatém Martinovi. Pojďte si ji poslechnout.

Svátek hudby je pro naši školku den, kdy se hodně zpíváme, zkoušíme různé hudební nástroje a cvičíme společnou písničku. Často za námi chodí profesionální hudebnice a učí nás, jak správně při zpívání dýchat, rytmus a užívat si radost z hudby samotné.

Předvánoční čas je plný kouzel a voňavé atmosféry, naplněné očekáváním. S adventní dobou jsou spojeny tradice a to nejen ze severního pólu...

Do školky přijde profesionální fotografka a v průběhu dne budeme fotit portréty, skupinky a rodiny.

Pojďte s námi strávit netradiční program ve školce s přespáváním od pátku 15:00 do soboty 9:30. Pro děti je připravený program, svačinky, večeře a snídaně. Program je vedený lektorkami školky, na které jsou děti zvyklé.

Pro děti od 4 do 6 let pořádáme pravidelné Letní prázdninové příměstské tábory v době letních prázdniny. Tým našich pedagogů a lektorů připravuje každoročně pestrý výukový program, který probíhá denně od 8:00 do 16:00.

Máme ve školce mnoho plyšáků, kterým bychom rádi našli další působiště. Vyprali jsme je a vysušili a připravili na cestu.
Přijďte si vybrat zdarma hračky do Mateřská školka Andělská, Čenovická 1085, Újezd nad Lesy. Ve čtvrtek 26. 11. od 9:00 do 12:00.

Bubnování

01.09.2018

Ve školce přivítáme lektora bubnování s bubínky. Vstup 100 Kč. Nutná rezervace místa předem na adrese: info@andelska.cz

Hudební divadelní pohádka, ve které se děti seznámí s houslemi - tajemným hudebním nástrojem a poznají, co se všechno na housle dá zahrát. Děti si s námi zahrají hudební hádanky, zazpívají i zatančí. Představení zakončí pohádka o pasáčkovi Martinovi a závistivém králi.

Rádi bychom vás pozvali na "Andělské pálení čarodějnic", které se bude konat 28.4. od 16:00 na zahradě školky. Na programu je Stezka úkolů pro odvážné čaroděje a čarodějky s následným opékání špekáčků. Občerstvení zajištěno. Moc nás potěší, když si uděláte čas :)