Otázky a odpovědi

1. Kdy se můžeme do školky přihlásit?

Děti přijímáme kdykoli v průběhu roku, pokud máme volnou kapacitu. Pokud máte o rezervaci místa zájem, ozvěte se nám prosím formou Předběžného přihláškového formuláře a my se Vám obratem ozveme s nabídkou termínu individuální prohlídky školky.

Obvykle v březnu pořádáme den otevřených dveří pro nové děti a rodiče. Setkáte se zde s našim týmem. Připravíme pro děti ukázku školkových aktivit. Rodiče mají možnost účastnit se diskuse s vedením školy a klást dotazy.

2. Jak se můžeme přihlásit?

Doporučujeme včasnou rezervaci místa, ideálně formou vyplněním Přihláškového formuláře. Na základě přihlášky se Vám ozveme s nabídkou termínu první individuální konzultace k nástupu do skupiny.

Co k zápisu potřebujeme?

  • přijímáme pouze děti, které mají Potvrzení od pediatra k nástupu do předškolního zařízení (povinná očkování).
  • Potvrzení o zapojení na trh práce jednoho z rodičů

Veškeré formuláře a smlouvu Vám zašleme po úvodním osobním setkání ve školce.

3. Jak probíhá adaptace?


S rodiči domluvíme tzv. individuální adaptační plán, který bude nastavený na míru Vašemu dítěti tak, aby pro něj i pro Vás bylo adaptační období co nejoptimálnější. Obvykle volíme formou tzv. postupné adaptace dle berlínského modelu, kdy rodiče doprovází své dítě do školičky formou otevřené herny a postupně společně hledáme nejkomfortnější dobu pobytu dítěte ve školce bez rodiče, kterou postupně prodlužujeme. V adaptačním období jsme v úzkém intenzivním kontaktu s rodičem a obvykle se děti adaptují v řádu dní či pár týdnů. Pokud se chystáte do školičky poprvé, můžete část inspirace načerpat zde - Adaptační plán.

4. Kolik je učitelek/chův ve třídě? 

Naše školička funguje na principu tzv. malé dětské skupiny, tj. ve třídě je maximálně 6 dětí na jednu kvalifikovanou osobu (Chůva s kvalifikací, Předškolní pedagožka) a maximálně 12 dětí na třídu. Počty pečujících osob upravujeme tak, aby prostředí pro děti bylo bezpečné a měly dostatečnou péči. Pokud probíhá adaptace nového žáka, tak tento žák má po celou dobu adaptačního období "chůvu pro sebe", která sleduje jeho potřeby a je v intenzivním kontaktu s rodiči.

5. Co musí dítě umět, abyste ho přijali?

V naší dětské skupině přijímáme děti od 1 roku, tedy děti přijímáme v přesně takové fázi, jaké zrovna jsou a postupně, jak děti rostou, napomáháme rodičům v dalších fázích (odplenkování, příprava na základní školu atd...). Tedy nemáme žádné požadavky pro zápis do skupiny, konkrétní plán péče obvykle vzejde z individuální konzultace mezi Vámi a hlavní paní učitelkou.

6. Jaké máte zajištěno stravování?

V naší školce není nikdy hlad! :) Během péče o Vaše děti se snažíme vybudovat pozitivní vztah k jídlu a budovat kvalitní stravovací návyky. Jídelníček pravidelně posíláme rodičům přes naši školkovou aplikaci Twigsee. 

V průběhu dne jsou podávány zdravé a výživné svačinky (jedna před obědem a jedna až dvě po obědě), k dispozici je na výběr několik nápojů (pitnou vodu pijeme upravenou precizním několikastupňovým filtračním zařízením). Obědy máme v BIO kvalitě a vždy je podávána polévka a hlavní chod, Náš dodavatel jídla, společnost Bionea, se specializuje na vaření z denně čerstvých surovin od českých dodavatelů a bez konzervantů a polotovarů, u obědů vše v BIO kvalitě. Bionea splňuje nejpřísnější hygienické předpisy ISO 9001 a HACCP (hledisko hygienických a výživových norem, které jsou kladeny na zařízení stravující děti MŠ a dětských skupin).

Umožňujeme výběr vegetariánského, bezlepkového a bezmléčného stravování. V případě veganství či speciálnější diety umožňujeme domácí stravu, kterou ohřejeme a servírujeme po dohodě s rodiči.

Správné stravovací návyky a optimální pitný režim mohou pozitivně ovlivnit nejen aktuální zdravotní stav, ale stávající se i důležitou dovedností pro naši další životní cestu, proto se snažíme k této otázce přistupovat s velkou empatií. K jídlu nenutíme a ani nemusíme, děti jsou "vyběhané" z venku, až jim chutná samo od sebe.

7. Jsou děti do tříd rozděleni dle věku? 

V naší školičce se nám nejvíce osvědčilo, že děti věkem bližší chodí do třídy společně. Třídy máme dělené dle věku děti do 2 let, děti do 4 let, děti do 6 let. Rozřadění do tříd probíhá na základě konzultace s rodiči a hlavními pedagožkami tak, aby děti byly právě v té skupince, která nejvíce vyhovuje jejich fázi vývoje, jejich individuálním potřebám, či fázi adaptace. Některé děti se cítí lépe ve starším kolektivu a zas naopak, některým dětem, zvláště na začátku adaptace více vyhovuje režim školičky mladších dětí.

8. Jak máte zajištěnou bezpečnost školky?

Provoz školky se řídí přísnými interními bezpečnostními pravidly, jsme si vědomi, že nám na část dne svěřujete nejcennější poklad, který máte.

Vy, jako zákonní zástupci, se setkáte s těmito prvky bezpečnostního systému:

  • vstup na čipové zámky (2 čipy pro 1 žáka)
  • vstup do šaten pouze pro zákonné zástupce
  • přísný zákaz vstupu doprovodu do místností určených dětem
  • online rezervační systém s osobním heslem

Případně jsme otevřeni řešit bezpečí Vašich dětí individuálně na základě osobní domluvy.