Vybavení školky

HLAVNÍ HERNA

Když máme chuť a náladu, je nám k dispozici velká herna. Herna je plně vybavena pomůckami na kroužkové aktivity.

JURTA

Kruhový jurtový prostor poskytuje zázemí pro aktivity školkových dětí, které se pobytem blízko přírody učí o jejích cyklech, o tom, jak se dává dřevo do kamen a kudy svítí sluníčko na jaře...

KERAMICKÁ DÍLNA

Práce s hlínou děti moc baví, proto postupně budujeme malou keramickou dílnu, ve které cvičíme jemnou motoriku, zkoušíme společně vytvářet výrobky od prvního návrhu po realizaci.

VÝTVARNÝ ATELIÉR

Součástí herny je také malířský ateliér, ve kterém probíhá výtvarná výuka. Malířské stojany bereme s sebou také často i do plenéru.

VÝUKOVÁ UČEBNA

Pro řízené části programu dne využíváme plně vybavenou učebnu. Děti zda mají kroužek logopedie, angličtinu a věnují se zde úkolům v rámci vzdělávacího programu.

PERMAKULTURNÍ ZAHRÁDKA

Na školkové zahrádce máme vyčleněný prostor pro záhonky a práci na zahradě. Vypěstovaná rajčátka, jahůdky a další dobrůtky si dáváme jako doplněk svačinek.

ZAHRADA S HŘIŠTĚM

Mateřská školka Andělská disponuje vlastní zahradou s dětským hřištěm a nachází se přímo u Klánovického lesa, který nám umožňuje trávit čas venku.

SPACÍ MÍSTNOST

Ve školce máme po obědě siestu - čas na klid, strávení oběda a odpočinek. V klidovém režimu si čteme pohádky, někteří z nás usnou, jiní si prohlížejí knížky či se věnují klidové aktivitě. 

MONTESSORI UČEBNA

Při výuce využíváme postupy paní Montessori a máme k dispozici vybavenou učebnu k aktivním hrám. Jsme členy AMS (American Montessori Society).