V naší školce není nikdy hlad! :) V průběhu dne jsou podávány pestré a výživné svačinky (jedna před obědem a jedna až dvě po obědě), k dispozici na výběr několik nápojů (pitnou vodu pijeme upravenou precizním několikastupňovým filtračním zařízením). K obědu je podávána polévka a hlavní chod, dodavatel jídla, společnost Bionea, se specializuje na vaření z biopotravin v nejvyšší možné míře, používají denně čerstvé suroviny od českých dodavatelů a stravu připravují bez konzervantů a polotovarů. Dodavatel splňuje nejpřísnější hygienické předpisy ISO 9001 a HACCP (hledisko hygienických a výživových norem, které jsou kladeny na zařízení stravující děti MŠ). 

V případě veganství či speciálnější diety, pokud Vám nebude vyhovovat nabídka jídelny, umožňujeme domácí stravu, kterou ohřejeme a servírujeme po dohodě s rodiči.

Správné stravovací návyky a optimální pitný režim mohou pozitivně ovlivnit nejen aktuální zdravotní stav, ale stávající se i důležitou dovedností pro naši další životní cestu, proto se snažíme k této otázce přistupovat s velkou empatií. K pití je dětem v průběhu dne k dispozici filtrovaná voda, neslazený čaj. 

K jídlu nenutíme a ani nemusíme, děti jsou "vyběhané" z venku, až jim chutná samo od sebe.

Když je potřeba, používáme čističku a zvlhčovač vzduchu, úklid je prováděn ekologickými bio čistícími a pracími prostředky (určenými pro kojenecký věk). Třídíme odpad a kompostujeme :)