První den ve školce

01.06.2020

První den ve školce - aneb adaptace nových dětí v Mateřské školce Andělská, Újezd nad Lesy.

Nástup do školky je krásný důležitý krůček nejen pro dítě samotné, ale pro celou rodinu. Vstupujete společně do další etapy a věřte, že Vás čeká mnoho radosti s ní spojené.

Budeme Vám v tomto "transformačním období" nablízku a oporou, s vědomím oboustranné důvěry mezi Vámi a školkou.

Děti často zrcadlí naše vlastní pocity, tedy těšte se společně s dítětem na vše, co je s nástupem do mateřské školky spojené - nový kolektiv, noví kamarádi, zábava a mnoho nových dalších aktivit. Pro první dny je dobré počítat s větší časovou rezervou - přivstaňte si, připravte si všechny potřebné věci a v pohodové pozitivní náladě dorazte k nám do školky.

První den ve školce je hlavně velkým úkolem pro rodiče, často se stává, že rodiče snáší nový pocit "odloučení" od dítěte hůře než dítě samotné. 

Vzájemnou důvěru vytvoříme postupně, naši průvodci, učitelé, jsou profesionálové, kteří mají spoustu zkušeností a jsou na adaptaci dětí připravené. I když se loučíte s plačícím dítětem, neznamená to, že dítě ve školce propláče celý den, to nedopustíme. Po Vašem odchodu průvodkyně dítě zabaví, zaujmou hračkami, hrou či aktivitami s dalšími kamarády, přirozenou formou odpoutají pozornost od stýskání.

Délka adaptace je u každého dítěte individuální. U někoho může trvat několik dní, u jiného dítěte několik týdnů. Stává se, že se dítě adaptuje naprosto bez problémů a až po měsíci se může objevit u dítěte protest k docházce do školky. Buďte proto trpěliví, klidní a důslední.

Společně vše krásně zvládneme, v průběhu adaptačních dní Vás budeme informovat, jak se Vaše dítě má, co děláme společně za aktivity, pošleme Vám i fotky pro potěšení.

První týden je nejvíce nový, zvykáte si Vy, Vaše dítě i my. Všem patří obrovská pochvala, jak toto krásné období zvládáme, jak vytváříme pozitivní klidný a bezpečný prostor pro další vývoj Vašeho potomka.