Postavíme jurtu

01.10.2019

Postavíme jurtu jako zázemí pro děti lesní mateřské školky v Újezdě nad Lesy, která bude stát na krásném pozemku v blízkosti Klánovického lesa. Součástí školky bude komunitní zahrádka a mini-farma se zvířátky.


Jak podpoříte náš projekt?

  • příspěvkem na transparentní účet - 2701929874/2010

V případě otázek či individuálního řešení daru nás prosím kontaktujte na info@andelska.cz, nebo telefonicky na 777 515 515.


Co je náš cíl?

Naším cílem je postavit jurtu jako zázemí lesní mateřské školky pro děti na krásném pozemku v těsné blízkosti Klánovického lesa v Újezdě nad Lesy. Rádi bychom umožnili dětem alternativu ke klasické mateřské školce, školku, kde budou moci trávit většinu školkového času venku na zahradě či v lese. Součástí jurtové lesní školky bude komunitní zahrada a mini farma zvířátek.


Kdo jsme?

Jsme nadšenci, provozovatelé klasické školky se mnohaletou pedagogickou zkušeností. Máme rádi vytváření prostorů pro setkávání lidí, komunitního sdílení a vzájemné podpory.

V rámci výchovy v mateřské školce vnímáme, že každý člověk se rodí se svými individuálními talenty, dary a úkoly. Snažíme se tento poklad postupně spolu objevovat a rozvíjet. Připraveným prostředím a s respektem k individuálnímu tempu umožňujeme každému hledání své osobní Cesty. Snažíme se rozvíjet sebedůvěru, důvěru v sebe a své schopnosti, důvěru ve správný chod věcí v životě a na světě.

Podporujeme chuť dětí se trvale učit a poznávat svět kolem sebe i v sobě. Roli pedagoga chápeme jako roli průvodce, který pomáhá najít cíle, doprovází na cestě a empaticky sdílí radost z jejího poznávání.

Děti a učitelé jsou u nás partneři, kteří jdou za společným cílem - učitel je průvodce, který pomáhá, podporuje a chrání bezpečné hranice. Respektujeme sebe, své okolí...


Jak to začalo?

"K rozhodnutí založit lesní mateřskou mě inspirovalo narození naší vlastní dcery, pro kterou jsem hledala místo, kde by mohla trávit svůj "školkový čas" v kolektivu dětí. Hledala jsem místo, které by bylo bezpečné, kde by byl prostor být často venku a v přítomnosti citlivých, inteligentních, vzdělaných, zkušených a "oduševnělých" průvodců.

Ráda bych vytvořila bezpečné, zdravé, harmonické, klidné a inspirativní místo pro děti. Budu mít radost, když se k nám děti do školky budou těšit, budou se ve školce cítit dobře a vytvoří si přirozené vazby k přírodě, zahradě, lesu, zvířátkům a péči o ně."

Ing. arch. Nina Hedwic Hrdinová, zakladatelka školky, držitelka medaile MŠMT za příkladnou pedagogickou činnost


Jak to u nás v lesní školce bude jednou vypadat?